První listopadová sobota byla velmi úspěšná

Atletika Nový Jičín zažila úspěšnou sobotu 4. listopadu 2023. Na několika místech se představila výbornými výkony.

V Otrokovicích běžela Barbora Vahalíková Mistrovství Moravy a Slezska v půlmaratonu. Barča svým osobákem 1:20:02 (o minutu lepší než na jaře) skončila na vynikajícím 2. místě, celkově i mezi Keňankami a dalšími cizinkami se umístila na 5. místě.

Naši mladí běžci se zúčastnili Hornické desítky ve Frýdku Místku. V obrovské konkurenci se umístil na 5. místě mladší dorostenec Štěpán Polách, který zaběhl trať dlouhou netradičních 836 metrů za 2:13. Na 5. místě doběhl taky starší žák Filip Kreml a na 6. místě doběhla starší žákyně Anna Brožová.

Další běžci z našeho oddílu se zúčastnili Alpicrossu 2023, který se tradičně koná na Svinci. Mezi mladšími dětmi, které běžely ve smíšeném běhu, se na 1. místě umístila Julie Zdražilová a na 3. místě Tom Burda. Starší běžci ovládli celé stupně vítězů. Na 1. místě se umístil Oliver Kafka, na 2. místě doběhla Michaela Fidrová a na 3. místě se skončila Amáta Kafková.

Mezi dospělými se nejlépe vedlo našemu atletovi a trenérovi Tomáši Valentíkovi, který časem 31:15 vyhrál náročnou trať v kategorii mužů. V kategorii žen zvítězila Tomášova manželka a členka Atletiky Nový Jičín Tereza Valentíková, která zaběhla čas 35:18. Manželskému páru blahopřejeme k velmi pěknému doublu.