NOVOJIČÍNSKÁ KLÁDA 2024

Atletika Nový Jičín pořádá v sobotu 1. června 2024 od 14:00 hodin Novojičínskou kládu. Novojičínská kláda se koná v areálu Hotelu Salaš v Šenově u Nového Jičína. Je to soutěž v házení klády do dálky. Styl a technika házení je na každém závodníkovi, může házet jednoručně, obouručně, bokem nebo dokonce pozadu, s rozběhem či z místa.

Kdo překoná rekord 9,70 m a zvítězí, získá od pořadatele akce odměnu ve výši 10000,- Kč. Dále je od sponzorů akce připravena pro všechny aktivní hráče bohatá tombola s hlavní cenou od firmy Top Diamonds Diamantový přívěšek s certifikátem v hodnotě 32000,- Kč.

Kategorie budou rozděleny podle věku na dětské, ženy, muži a master. Startovné mají všechny děti zdarma, dospělí 100,- Kč. Svoji návštěvou nás poctí bývalý český reprezentant ve vrhu koulí, hodu diskem a hodu kladivem – pan Martin Novák z Dukly Prahy. Držitel zlatých medailí z MČR. I on bude házet.

Součástí akce bude velký dětský den, který bude pro všechny děti zdarma a bude probíhat od 10:00 do 18:00 hodin. Těšíme se na všechny návštěvníky.