Loučení s oválem

První ročník běžeckých závodů, který se konal při příležitosti Vzniku samostatného československého státu, proběhl za velké účasti sportujících dětí. V dětských kategoriích startovalo 155 holek a kluků, kteří závodili na tratích dlouhých 100m, 200m, 400m a 800m. Před slavnostním vyhlášením výsledků si všichni přítomní zazpívali českou hymnu Kde domov můj, rodiče dětí si zavzpomínali i na druhou sloku hymny Nad Tatrou sa blýská. Po hymnách následovalo vyhlašování nejlepších běžkyň a běžců dětských kategorií.

Potom se na trať vydalo 27 dospělých běžců, kdy je čekala trať dlouhá 3 km. Běžci běželi 7,5 kol a nejrychlejším byl Tomáš Bátrla časem 9:51,4, mezi ženami zvítězila Anna Slívová časem 11:18,8.

Poslední závod Novojičínské běžecké ligy, kterou pořádá Atletika Nový Jičín se SVČ Fokus Nový Jičín, proběhne ve čtvrtek 22. prosince na Masarykově náměstí, kde nás čeká Běh o vánočního kapra. Startovné na tento závod je pro všechny kategorie včetně dospělých zdarma, vítězové všech kategorií obdrží poukaz na živého kapra.

Výsledky najdete ZDE