Atletický stadion se otevírá pro organizované sportovce

Dnes, v úterý 27. dubna 2021, se otevírá atletický stadion pro organizované sportovce za podmínek, které stanovilo ministerstvo zdravotnictví. Novojičínští organizovaní sportovci (hokejisté a házenkáři) atletický stadion využívají již 14 dnů, ale omezení 12 osob v jeden okamžik na celý stadion nedalo možnost dalším organizovaným sportovcům.

Od dnešního dne se nařízení mění tak, že dvanáct osob bude venku potřebovat 180 metrů čtverečních. Na stadionu tak bude moci být více skupin. Stále však platí, že se nesmí využívat šatny nebo sprchy. Místo na odložení věcí bude připraveno na tribuně.

Vstup na atletický stadion bude otevřen vedle tribuny a bude umožněn veřejnosti, která je registrovaná v nějakém spolku nebo oddíle tak, jak ukládá nařízení vlády.

Atletická dráha bude k dispozici v úterý, ve čtvrtek a v sobotu vždy od 17:30 do 19:30 hodin. Vstup na tartanovou dráhu bude zpoplatněn 20,- Kč za den. Více informací a aktuální informace k rozvolnění najdete na www.atletikanj.cz, včetně provozního řádu stadionu.

Vstup bude organizované veřejnosti povolen pouze ve sportovní obuvi. Pokud se rozhodnete použít tretry, délka hřebů by neměla přesáhnout 9mm. Pro veřejnost bude k dispozici vždy pouze atletický ovál. Prosíme návštěvníky, aby nepoužívali první dráhu, která je nejvíce zatěžována. Sektory výšky, dálky, hodu oštěpem a vrhu kouli nebudou pro veřejnost dostupné. Zakázáno je také vstupovat na travnaté fotbalové hřiště.